Stávky na parlamentné voľby na Tipsporte

Prezidentské voľby 2024 – dátum, kandidáti, prieskumy a výsledky volieb

ROK 2024

Prezidentské voľby na Slovensku 2024

V roku 2024 môžete očakávať na Slovensku 🇸🇰 aj prezidentské voľby.

Prezidentské voľby 2024 prinášajú množstvo zaujímavostí. Pozrite sa na to, kto bude vo voľbách kandidovať a akú má šancu na úspech. Pokiaľ máte svojho favorita, môžete využiť stávky na voľby a svoj odhad speňažiť.

Bonusy zadarmo

Tipsport sk
Fortuna sk
Doxxbet sk
Synottip sk

Prezidentské voľby 2024

Podobne, ako predčasné parlamentné voľby 2023 aj prezidentské voľby 2024 prebiehajú na Slovensku rovnakým demokratickým spôsobom, kde si voliči vyberajú a volia svojho budúceho prezidenta či prezidentku na základe vlastných preferencií.

V roku 2024 sa budú prezidentské voľby konať po riadnom ukončení volebného obdobia súčasnej prezidentky Zuzany Čaputovej.

V článku nájdete

Prezidentské voľby 2024 prehľad

Deň voliebešte nezverejnený
Funkčné obdobie5 rokov
Prechádzajúci víťazZuzana Čaputová
PrieskumyFocus, AKO
Kde si staviťTipsport, Fortuna, Niké

Kedy sú prezidentské voľby 2024

Dátum prezidentských volieb 2024 ešte nebol stanovený.

Prezidentské voľby sa však musia konať skôr ako 60 dní predtým, ako nastane ukončenie mandátu predošlej hlavy štátu, čiže najneskôr do 16. apríla 2024. Prezidentské obdobie súčasnej hlavy štátu, teda Zuzany Čaputovej, končí 15. júna 2024.

Prezidentské voľby 2024 kandidáti

Prezidentské voľby nepoznajú zatiaľ žiadneho oficiálneho kandidáta. Je to z toho dôvodu, že ani jeden z potencionálnych kandidátov nepodal oficiálnu kandidatúru na prezidentský post.

Viaceré politické strany sa však vyjadrili, že do volieb pošlú svojich zástupcov. Politická strana HLAS sa vyjadrila, že plánujú podporiť vlastného sociálnodemokratického kandidáta. Špekuluje sa, že týmto kandidátom by mohol byť  Peter Weiss.

Ďalším potencionálnym kandidátom by mal byť Ivan Korčok, ktorý sa vyjadril tak, že bude kandidovať jedine vtedy, ak nebude opätovne kandidovať Zuzana Čaputová.

Rovnako aj politické strany SMER-SD a KDH chcú do boja o prezidentský post poslať svojich kandidátov. Robert Mistrík, ktorý kandidoval aj v predošlých voľbách sa vyjadril, že svoju kandidatúru zváži až po septembrových parlamentných voľbách.

Zuzana Čaputová kandidatúra

Súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová sa už oficiálne vyjadrila, že v ďalšom volebnom období na pozíciu prezidentky Slovenskej republiky kandidovať nebude.

Kurzy na voľby

Kurzy na voľby vypisujú jednotlivé stávkové kancelárie. To znamená, že si môžete staviť na vášho favorita alebo teda na jedného z kandidátov, ktorý sa podľa vás stane víťazom prezidentských volieb.

V prípade, že sa trafíte, dokážete sa obohatiť o nemalú sumu peňazí. Všetko však závisí od toho akú sumu ste podali a aký bol konkrétny kurz na daného kandidáta.

Výhodou je, že stávkové kancelárie poskytujú rôzne výhody, vďaka ktorým je stávkovanie výhodnejšie.

Stávková kanceláriaBonusChcem
Fortuna30€ bez rizikaZískať
Tipsport20€ zadarmoZískať
Doxxbet30€ bez rizikaZískať
Synottip40€ bez rizika Získať

Fortuna prezidentské voľby 2024 kurzy

Stávková kancelária Fortuna už zverejnila kurzy na prezidentské voľby 2024. Vzhľadom na to, že kurzy už boli zverejnené, môžete si staviť na vášho potencionálneho favorita. Avšak do volieb ostáva ešte dosť času, z tohto hľadiska sa budú volebné kurzy na jednotlivých kandidátov určite meniť.

Na výber máte z viac ako 20 kandidátov. Medzi možnosťami sa nachádzajú ja také mená, ktoré nemusia kandidovať vôbec, keďže ešte žiaden kandidát nepodal oficiálnu kandidatúru.

Najreálnejšiu šancu na výhru podľa momentálnych kurzov má podľa stávkovej kancelárie Fortuna Ivan Korčok.

Fortuna ponúka pre svojich nových hráčov vstupný bonus 30 EUR a 30 free spinov zadarmo k tomu.

Tipsport prezidentské voľby 2024 kurzy

Tipsport stávková kancelária už zverejnila kurzy na prezidentské voľby na Slovensku, ktoré sa budú konať v roku 2024. To znamená, že už dnes si môžete staviť na podľa vás víťazného kandidáta.

Momentálne máte na výber z viac ako 20 možností kandidátov podľa stávkovej kancelárie Tipsport. Nezabúdajte na to, že oficiálnu kandidatúru nepodal ešte nikto, to znamená, že možnosti sú len odhady, kto by mohol kandidovať. O reálnosti vypovedajú aj kurzy.

Podľa kurzov na voľby na prezidenta v stávkovej kancelárie Tipsport má najväčšiu šancu na výhru Ivan Korčok.

Naviac, ako nový člen tejto stávkovej kancelárie získate bonus 20€ zadarmo bez vkladu na prvé stávky.

Níké prezidentské voľby 2024 kurzy

Niké kurzy na prezidentské voľby 2024 neboli doposiaľ zverejnené.

Do volieb zostáva ešte dostatok času, časom by sa mali aj v tejto stávkovej kancelárii zobraziť možnosti stávkovania na výsledok prezidentských volieb.

Stávky na voľby riziká

Stávkovanie prináša so sebou aj svoje riziká. Riziko spočíva najmä v tom, že nedokážete odhadnúť správneho víťaza a môžete tak prísť o peniaze, ktoré ste do stávky vložili.

Najmä pri stávkach na voľby sa môže politická kampaň jednotlivých kandidátov vyvinúť úplne inak a váš potecionálny víťaz môže byť veľmi ľahko ohrozený.

A preto vždy stávkujte s rozumom a myslite na to, že váš odhad nemusí byť správny a podstupujete riziko, že o vaše peniaze prídete.

Prezidentské voľby 2024 prieskumy

Prieskumy na voľby zabezpečujú agentúry, ako napríklad Focus, AKO, Median, Ipsos.

Vzhľadom na to, že ešte nebola vyhlásená žiadna oficiálna kandidatúra, prieskumy na prezidentské voľby 2024 neboli ešte realizované.

Prezidentské voľby 2024 zo zahraničia

Pri prezidentských voľbách nie je povolená účasť zo zahraničia.

Napriek tomu, že parlament schválil voľbu poštou zo zahraničia, neprešla však zmena Ústavy SR, ktorá by tento akt dovoľovala.

Avšak parlamentné voľby zo zahraničia su sprístupnené, treba si však podať žiadosť dostatočne vpred.

Prezidentské voľby 2024 výsledky

Výsledky prezindetských volieb 2024 budú vyhlásené po sčítaní všetkých hlasov zo všetkých hlasovacích miestností na Slovensku.

Výsledky prezidentských volieb 2024 budeme aktualizovať.

Prezidentské voľby minulí víťazi

Od vzniku Slovenskej republiki 1.1.1993 sa na Slovensku vystriedalo niekoľko prezidentov. Viacerí úspešní kandidáti si volebné obdobie zopakovali niekoľkokrát, a tak sa spolu na Slovensku vystriedalo 5 hláv štátu, z čoho jedna bola žena.

Meno prezidenta/tkyRoky vo funkciPočet volebných období
Michal Kováč1993-19981
Rudolf Schuster1999-20041
Ivan Gašparovič2004-20142
Andrej Kiska2014-20191
Zuzana Čaputová2019-súčasnosť1

Prezidentské voľby 2024 účasť

Účasť na prezidentských voľbách bude zverejnená po spočítaní všetkych hlasov zo všetkých volebných miestností.

Volebná účasť sa počíta ako pomer zúčastnených občanov voči tým, ktorí majú právo voliť.

Volebnú účasť na prezidentských voľbách 2024 budeme pre vás aktualizovať.

Zdroj: minv.sk, wikipedia.sk, nike.sk, fortuna.sk, tipsport.sk, 24hod.skParlamentné voľby 2023