Kandidáti na prezidenta 2024 – zoznam, kurzy, informácie

Stavte si na voľby s bonusom

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Pozrite si, akí kandidáti na prezidenta 2024 zabojovali vo voľbách o post hlavy štátu. Prinášame vám kompletné informácie o kandidátoch, kurzy na prezidentské voľby 2024 s bonusom a ďalšie.

Fortuna sk kurzy75€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy30€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy50€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Kandidáti na prezidenta 2024

Prezidentské voľby 2024 na Slovensku rozhodli o tom, kto sa stal hlavou štátu na ďalších 5 rokov.

Pozrite si v našom prehľade, akí kandidáti na prezidenta 2024 zabojovali vo voľbách o právomoci prezidenta SR.

Ide o zoznam kandidátov, ktorí oficiálne oznámili kandidatúru na prezidenta. Ak chcete byť viac informovaní o dvoch kandidátoch na prezidenta, pozrite si porovnanie Ivan Korčok vs Peter Pellegrini.

Kandidáti na prezidenta SR 2024

Ivan Korčok kandidát na prezidenta 2024

Ako prvý oznámil kandidatúru na prezidenta Ivan Korčok. Bývalý minister zahraničných vecí sa po kariére diplomata rozhodol uchádzať o post hlavy štátu SR.

Do volieb vstupuje ako občiansky kandidát, čo znamená, že pre účasť v prezidentských voľbách musel vyzbierať 15 000 podpisov občanov Slovenska. Doposiaľ vyjadrilo podporu Korčokovi viacero politických strán ako SASKA či Progresívne Slovensko.

Korčok v druhom kole nezvíťazil a skončil druhy s 46,87% hlasov.

Peter Pellegrini – prezident SR

Ďalším kandidátom na prezidenta 2024 bol Peter Pellegrini. Ten je aktuálne predsedom strany Hlas SD a tiež predsedom parlamentu. Pokiaľ by uspel v prezidentských voľbách, týchto funkcií sa podľa jeho slov vzdá.

Práve Peter Pellegrini je spolu s Ivanom Korčokom považovaný za najväčšieho favorita na víťazstvo. Do volieb vstupuje s podporou strany Hlas SD a podporu mu oficiálne vyjadrila aj strana Smer SD.

V druhom kole Pellegrini zvíťazil s 53,12% hlasov a stal sa prezidentom SR.

Ján Kubiš kandidát na prezidenta SR 2024

Ján Kubiš je diplomat a bývalý minister zahraničných vecí, ktorý sa rozhodol kandidovať v prezidentských voľbách 2024. Do volieb vstupuje ako občiansky kandidát.

Podľa prieskumov sa neočakáva jeho víťazstvo v 1. kole. Je to i z toho dôvodu, že kandidatúru oznámil aj Ivan Korčok, ktorý má podobné názory na smerovanie Slovenska ako Ján Kubiš a je o niečo známejší najmä zo straníckej politiky.

Marian Kotleba kandidát na prezidenta 2024

Šéf strany Marian Kotleba oznámil kandidatúru na prezidenta 2024 a do volieb pôjde ako občiansky kandidát. O kandidatúre Mariana Kotlebu rozhodol snem ĽSNS.

Zaujímavosťou je, že Marián Kotleba kandidoval aj v posledných prezidentských voľbách, ktoré sa konali v roku 2019. V 1. kole volieb získal od občanov 10,4% hlasov, čo nestačilo na postup do 2. kola.

Andrej Danko kandidát na prezidenta SR 2024

Na prezidenta sa spočiatku rozhodol kandidovať aj známy politik Andrej Danko. Aktuálne je predsedom strany SNS a taktiež podpredsedom parlamentu. Do volieb vstupuje ako občiansky kandidát s podporou strany SNS.

Andrej Danko sa rozhodol nepodporiť kandidatúru koaličného partnera Petra Pellegriniho a sám zabojuje o priazeň voličov.

No nakoniec 18.3. sa Danko rozhodol odstúpiž z prezidentských volieb, vzdal sa kandidatúry v prospech Harabína, ktorý je v prieskumoch na treťom mieste.

Igor Matovič kandidát na prezidenta SR 2024

V prezidentských voľbách zabojuje aj bývalý premiér a minister financií – Igor Matovič. Kandidatúru oznámil pritom len pár minút pred stanoveným termínom

Igor Matovič sa rozhodol kandidovať i napriek tomu, že je presvedčený o tom, že prezidentské voľby nevyhrá.

Štefan Harabin kandidát na prezidenta SR 2024

Štefan Harabin kandidoval na prezidenta už pred 5 rokmi, no vtedy neuspel, keď v prvom kole získal celkovo 14,34% hlasov. Skončil na 3. mieste a do druhého kola nepostúpil.

O post hlavy štátu sa tak uchádza opäť aj v prezidentských voľbách 2024, no prieskumy i stávkové kancelárie mu nedávajú veľkú šancu na víťazstvo.

Patrik Dubovský kandidát na prezidenta SR 2024

Na prezidenta sa rozhodol kandidovať aj známy historik, archivár a politik Patrik Dubovský. O post hlavy štátu sa uchádza ako stranícky kandidát, keďže ho podporila strana Za ľudí, Kresťanská únia a hnutie Slovensko.

Kandidatúru odovzdal podobne ako Igor Matovič, len pár minút pred termínom. Ide o kandidáta, ktorý cieli najmä na konzervatívnych voličov.

Krisztián Forró kandidát na prezidenta SR 2024

Krisztián Forró je slovenský podnikateľ a politik maďarskej národnosti. Forró je predseda strany Aliancia, ktorá zároveň podporila jeho kandidatúru.

Kandidát Krisztián Forró má potenciál osloviť najmä voličov s maďarskou národnosťou.

Milan Náhlik kandidát na prezidenta SR 2024

Milan Náhlik je bývalý príslušník policajného zboru a v parlamentných voľbách 2020 kandidoval za stranu HLAS ĽUDU. Podporuje napríklad výstup z Európskej únie.

V prezidentských voľbách 2024 kandiduje ako občiansky kandidát, keďže sa mu podarilo vyzbierať a odovzdať 15 tisíc podpisov. Neočakáva sa, že by ho podporila niektorá strana z NR SR.

Róbert Švec kandidát na prezidenta SR 2024

Róbert Švec je slovenský národno-konzervatívny politik a tiež predseda politickej strany Slovenské Hnutie Obrody.

Na post hlavy štátu Róbert Švec kandidoval aj v roku 2019, kedy v prezidentských voľbách získal 0,3% hlasov.

Robert Švec 1 deň pred konaním volieb oznámil odstúpenie z volieb a podporil Harabina rovnako ako Andrej Danko.

Prezidentské voľby 2024

Prezidentské voľby 2024 sa konajú po 5 rokoch. Bývalá prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla nekandidovať opäť za prezidenta SR a tak po voľbách sme spoznali novú hlavu štátu – Petra Pellegriniho.

Prvé kolo prezidentských volieb sa konalo 23. marca 2024. O dva týždne neskôr 6. apríla 2024 sa uskutočnilo aj druhé kolo. V prezidentských voľbách 2024 sa nedalo voliť zo zahraničia.

Zdroje: wikipedia.org, fortuna.sk, tipsport.sk, doxxbet.sk, ivankorcok.sk, kubisprezident.sk