Zodpovedné hranie 18+

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

Hranie hazardných hier by malo byť brané predovšetkým ako forma zábavy. Vždy majte na pamäti, že okrem zábavy prinášajú hazardné hry aj určité riziká. Aby ste tieto riziká minimalizovali, dodržujte zásady zodpovedného hrania.

Zásady zodpovedného hrania

  • Hrajte pre zábavu – Cieľom vášho hrania sa nemá stať výhra, ale zážitok z hry. Hazardné hry nie sú cesta k rýchlemu zbohatnutiu.
  • Dodržujte zákony – Hrajte iba v licencovaných prevádzkach. Nikdy nenechajte zo svojho účtu stávkovať iné osoby, zvlášť nie osoby mladšie ako 18 rokov, ktorým zákon zakazuje účasť na hazardných hrách.
  • Majte hru pod kontrolou – Sledujte ako dlho hráte a aká je aktuálna výška vašich prehier alebo výhier. Naučte sa hru ukončiť včas.
  • Hrajte len s peniazmi, ktoré môžete prehrať – Nikdy nehrajte na dlh. Nesnažte sa dohnať prehry navyšovaním stávok. Nastavte si herné limity a sebaobmedzujúce opatrenia.
  • Hrajte iba v dobrej psychickej kondícii – Nikdy nehrajte, pokiaľ ste unavený, v strese alebo sa nachádzate v zlom psychickom rozpoložení. Takisto nikdy nehrajte pod vplyvom alkoholu, liekov, drog alebo iných návykových látok.
  • Venujte hraniu iba časť svojho voľného času – Hranie by nemalo mať negatívny vplyv na vaše aktivity a povinnosti, alebo narušiť vzťahy s rodinou a priateľmi.
  • Zoznámte sa s pravidlami hry. Preštudujte si Herný plán prevádzkovateľa hazardných hier, u ktorého chcete hrať. Na internete musí byť dostupný vždy priamo na webstránke danej stávkovej kancelárie či online kasína. V kamenných pobočkách si ho vyžiadajte od obsluhy.

Kde nájdete odbornú pomoc?

Pokiaľ máte vy, alebo niekto z vašich rodinných príslušníkov a známych, problém s hraním hazardných hier – či už je to finančného alebo osobného, neodkladne kontaktujte odborníkov. Patologické hranie je vážny problém, ktorý je potrebné riešiť s odborníkmi.

Nebojte sa požiadať o pomoc pri akýchkoľvek náznakoch patologického hrania. Nie je to hanba žiadna hanba, problémy s hraním hazardných hier môžu stretnúť kohokoľvek.

Linka pomoci pre problémy s hraním je dostupná na telefónnom čísle: 0800 800 900

Vyššie uvedené číslo je bezplatné a môžete sa na ňom anonymne porozprávať s odborníkmi špecializovanej inštitúcie pre prevenciu, diagnostiku a liečbu látkových a nelátkových závislostí. Prevádzkové hodiny sú pondelok až piatok od 9:00 do 17:00 hod.

Register vylúčených osôb

Pokiaľ sa vám hranie nedarí dostať pod kontrolu, je možné sa nechať zapísať do Registra vylúčených osôb (RVO). Správcom registra je Úrad pre reguláciu hazardných hier a zapísaním sa do tohto registra znemožníte svoju účasť na hrách u všetkých licencovaných prevádzkovateľoch hazardných hier na Slovensku a to tak v kamenných ako aj v online prevádzkach.

Žiadosť o vylúčenie z účasti na hazardných hrách nájdete na tejto stránke: https://www.urhh.sk/web/guest/ziadost_spristupnenie_udajov

Webové stránky

Webová stránka www.stavkynavolby.sk má len informačný charakter, to znamená, že neorganizujeme ani neprevádzkujeme akékoľvek stávkové, casinové, pokrové, lotériové alebo iné hazardné či nehazardné hry.