Prezidentské voľby USA 2024 – termín, prieskum, výsledky a kurzy na voľby

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

5. NOVEMBER 2024

Prezidentské voľby USA

Prezidentské voľby USA 2024 sa blížia 🇺🇸. Poznáte mená kanditátov a termín, kedy presne voľby v USA budú?

Pozrite sa na to, čo hovoria jednotlivé prieskumy a ako sa vyvíjajú kurzy na voľby v jednotlivých stávkových kanceláriách. Buďte v obraze o temtike prezidentských volieb v USA a stavte si na víťaza s prehľadom.

Bonusy zadarmo

Tipsport sk kurzy
Fortuna sk kurzy
Doxxbet sk kurzy
Synottip sk kurzy

18+ Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Prezidentské voľby USA 2024

Prezidentské voľby USA 2024 sú pre USA veľkou politickou udalosťou. Voľby USA na funkciu prezidenta sa konajú každé štyri roky a prebiehajú rovnako demokratickou formou, ako ste zvyknutí aj na Slovensku.

Prezidentské voľby Amerika sú rozdelené na niekoľko fáz, ktoré zahŕňajú predvolebné kampane, primárne voľby, nominovanie kandidátov, oficiálnu kampaň a samotné hlasovanie. Jednotlivé fázy ovplyvňujú hlasovanie občanov a samotné výsledky volieb.

V článku nájdete

🇺🇸 Prezidentské voľby USA 2024 prehľad

Dátum volieb5. novembra 2024
Funkčné obdobie4 roky
Víťaz minulého obdobiaJoe Biden
PrieskumyRealClear Politics, FiveThirtyEight, ABC news
Kde si staviťTipsport, Niké, Fortuna

Voľby USA prezident termín

Termín prezidentských volieb USA je naplánovaný na 5. novembra 2024.

Prezidentské voľby USA dátum sa neurčuje len tak a ukrýva v sebe dlhodobú tradíciu. Podľa federálneho zákona z roku 1845, sa prezidentské voľby v USA konajú vždy rovnako.

A to vždy po štyroch rokoch, utorok po prvom pondelku v Novembri. To znamená, že voľby amerického prezidenta sa konajú pravidelne medzi 2. a 8. novembrom.

Kurzy na voľby USA

Kurzy na voľby USA sú obľúbenou stávkovacou príležitosťou nielen pre občanov USA, ale aj tu na Slovensku. Na základe zverejnených kurzov si môžete staviť na víťaza amerických prezidentských volieb podobne ako si môžete staviť na Parlamentné voľby 2023 do NR SR. Jednotlivé kurzy sa odvíjajú na základe politických kampaní a preferencií voličov.

Stavte si na voľby s bonusom

Fortuna sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy30€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy20€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy50€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Fortuna voľby USA

Fortuna voľby USA už jednotlivé kurzy na voľby v USA zverejnila. Staviť si tak môžete už dnes na konkrétneho víťaza ale aj na to či to bude muž alebo žena.

Momentálne máte k dispozícii viac ako dvadsať možností na koho staviť. Avšak, ak sa osoba nachádza na zozname ľudí, na ktorých si môžete staviť, to neznamená, že táto osoba oficiálne vyhlásila kandidatúru.Na zozname totižto nádjete aj známe osobnosti ako je Kanye West, Ivana Trump či Bill Gates.

Podľa Fortuna kurzov majú momentálne najväčšiu šancu na úspech obhájiť svoj post nasledovné osoby:

 • Joe Biden
 • Donald Trump
 • Roe DeSantis

Ostatné osoby, na ktoré si môžete staviť majú kurz 20.00 a vyšie.

Voľby USA Tipsport

Voľby USA Tipsport rovnako ako stávková kancelária Fortuna už zverejnili ich kurzy na voľby. To znamená, že už dnes si môžete staviť na víťaza prezidentských volieb USA 2024.

Možností máte takmer dvadsať. Medzi najpravdepodobnejších víťazov na základe kurzov Tipsporst sú :

 • Joe Biden
 • Donald Trump
 • Roe DeSantis

Niké voľby USA

Niké voľby USA kurzy neboli ešte zverejnené. Do volieb však ostáva ešte veľký časový horizont, čo znamená, že kurzy na víťaza prezidentských volieb v USA sa ešte len na stránke stávkovej kancelárii Niké zobrazia.

Stávky na voľby riziká

Stávky na voľby predstavujú riziká. Riziká sa odvíjajú na základe politických kampaní, preferencií voličov a vplyvu predvolebného obdobia jednotlivých kandidátov na občanov. Tieto faktory sa nedajú vopred odhadnúť a nedokáže sa tak ani priamo predpovedať správanie voličov a teda ani výsledok volieb pre prezidentské voľby USA 2024.

Ďalšie riziko, ktoré je spojené so stávkovaním na voľby je zmena kurzov. Kurzy na jednotlivých kanditátov môžu byť veľmi premenlivé. Rovnako to závisí od vývoju situácie na základe poredvolebného obdobia.

Kto vyhrá voľby USA

Jednoznačná odpoveď na to, kto vyhrá voľby USA vopred neexistuje. Avšak ako býva zvykom a ako ukázali predošlé voľby na prezidenta, je viac ako pravdepodobné, že ak Joe Biden oficiálne potvrdí svoju kandidatúru, má veľkú šancu na výhru.

Je to z toho dôvodu, že americký prezident zvykne svoj titul obhájiť niekoľko období po sebe. V poslednej volebnej sezóne sa Donaldovi Trumpovi titul obhájiť nepodarilo, tak momentálne sa očakáva, že Joe Biden by to mohol dokázať.

Prezidentské voľby Amerika kandidáti

Medzi top prezidentských kandidátov, ktorí by mohli v roku 2024 získať post prezidenta, patria :

 • Joe Biden
 • Donald Trump
 • Ron DeSantis
 • Kamala Harris
 • Pete Buttigieg
 • Nikky Haley
 • Michelle Obama
 • Mike Pence
 • Hillary Clinton
 • Joe Kennedy III.

Prezidentské voľby Amerika volebný systém

Prezidentské voľby Amerika volebný systém funguje inak ako na Slovensku. Vzhľadom k tomu, že USA je rozčlenená na niekoľko štátov, volebný systém na prezidenta v Amerike funguje na základe elektorského hlasovania.

To v praxi znamená, že každý štát má určitý počet voličov, inak nazývaných aj elektorov, ktorí rozhodujú o tom, ktorého kandidáta budú podporovať v prezidentských voľbách. A vo väčšine USA štátov platí pravidlo, že víťaz berie všetko a teda kandidát, ktorý získa najväčší počet hlasov v danom štáte, získa všetky elektorské hlasy tohto štátu.

Víťazom sa stáva ten, kto získa viac ako polovicu všetkých elektorských hlasov. A to viac ako 270 z 538. Bizarnosťou je však, že neplatí pravidlo ako na Slovensku, kto má viac hlasov od občanov, ten vyhráva. Naozaj záleží na počte elektorských hlasoch. Tento bizarný scenár sa stal napríklad v roku aj 2016, keď kandidátka Hillary Clintonová získala o 3 milióny hlasov viac ako jej súper, Donald Trump, ale získala menej elektorských hlasov a prehrala vo voľbách.

Voľby USA online

Voľby USA online sú naozaj veľkou udalosťou nielen pre Ameriku. Počas volebnej noci sú prítomné všetky významné americké média a postupne zverejňujú sčítavanie hlasov v jednotlivých štátov. Okrem amerických médii pricestuje aj množstvo médii z celého sveta a tie vysielajú aktuálne informácie do svojich krajín.

To znamená, že volebnú noc a americké voľby online môžete sledovať kdekoľvek na svete.

Voľby USA prieskum

Voľby USA prieskum a preferencie na prezidentské voľby USA 2024 naznačujú prvotný možný vývoj prezidentenských volieb v Amerike. Vzhľadom k tomu, že ešte všetci kandidáti nevyhlásili ich kandidatúru, jedná sa skôr o dohady a odhady.

Jedným z favoritov na obhájenie prezidentského postu je Joe Biden, ktorý patrí do skupiny neoficiálne potvrdených kandidátov, prieskumy ABC news však naznačujú, že práve on by sa mohol stať prezidentom aj na ďalšie volebné obdobie a jeho najväčším protivníkom bude Donald Trump.

prezidentské voľby USA 2024
Zdroj: stavkynavolby.sk

Pokiaľ by sme sa pozerali na preferencie čisto republikánov, tí v tom majú jasno. Ich voľbou je Donald Trump s takmer 50 % hlasov.

Za ním by si republikáni zvolili Roa Desantisa, ktorý má momentálne preferencie približne 30 %. Za nimi sa nachádzajú Mike Pence či Niky Haley s preferenciami pod 10 %.

Prezidentské voľby USA výsledky

Prezidentské voľby USA 2024 výsledky budú známe po sčítaní všetkých hlasov.

O výsledkoch prezidentských volieb v Amerike vás budete informovať a tieto výsledky budeme pre vás aktualizovať.

Kto vyhral voľby USA

Prvým americkým prezidentom sa stal George Washington v roku 1789. Od vtedy sa na poste vystriedalo ďalších 41 úspešných kandidátov.

Pozrite sa s nami na krátky prehľad posledných 10 víťazov.

Prezidenti USA od roku 1969

Meno prezidentaVolebné obdobie vo funkciiPolitická strana
Richard Milhous Nixon1969-1974 (odstúpil)Republikán
Gerald R. Ford1974-1977Republikán
Jimmy Carter1977-1981Demokrat
Ronald Wilson Reagan1981-1989Republikán
George Herbert Walker Bush1989-1993Republikán
Bill Clinton1993-2001Demokrat
George W. Bush2001-2009Republikán
Barack Obama2009-2017Demokrat
Donald Trump2017-2021Republikán
Joe Bidenod 2021Demokrat

Voľby USA wiki

Voľby USA wiki je možnosť ako sledovať aktuálne dianie amerických volieb na prezidenta. Wikipedia čerpá informácie zo svetového diania a prináša aktuálne informácie, čo sa týka oficiálnych kandidátov a iné podobné novinky, ktoré súvia s prezidentskými voľbami USA 2024.

Zdroj: morningconsult.com, abcnews.go.com, wikipedia.org, niké.sk, tipsport.sk, fortuna.sk