HLAS – program, členovia, predseda, kandidátka a kurzy

Stavte si na voľby s bonusom

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

HLAS – sociálna demokracia patrí medzi mladšie politické strany a v Eurovoľbách 2024 sa radí medzi favoritov na víťaza. Pozrite sa na všetky podstatné informácie o tomto politickom hnutí. Toto sú jej členovia, program a aktuálne kurzy viacerých stávkových kancelárií.

Fortuna sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy30€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy20€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy50€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

HLAS strana

Strana Hlas sociálna demokracia je mladá sociálno-demokratická politická strana na Slovensku, ktorá kandiduje do volieb do Európskeho parlamentu podobne ako politická strana Progresívne Slovensko.

Množstvo členov tejto politickej strany môžete poznať aj z konkurenčnej strany SMER- SD. Túto politickú stranu totižto založil bývalý člen SMER-u.

V článku nájdete

Strana HLAS

Strana HLAS sociálna demokracia patrí medzi najmladšie slovenské strany a oficiálne bola založená 11. septembra 2020.

Túto politickú stranu založil Peter Pellegrini potom, ako sa rozhodol opustiť stranu SMER – sociálna demokracia. Okrem Petra Pellegriniho opustilo spomínanú stranu viacero členov a rozhodli sa prestúpiť do novej politickej strany HLAS.

Hlavnou myšlienkou tejto politickej strany je to, že chcú byť hlasom sociálnej demokracie – pracujúcich, slabších, chorých, všetkých, ktorí potrebujú pomoc.

HLAS členovia

Členovia politickej strany HLAS sú politicky známi aj zo svojho predchadzajúceho politického angažovania v politickej strane SMER-SD. Množstvo odborníkov a odborníčok, ktoré nesúhlasili s konaním ich bývalého predsedu strany Roberta Fica, túto stranu opustili a ich politické kroky viedli práve do strany HLAS, ktorá má podobné hodnoty.

Pozrite sa na niekoľko predstaviteľov strany HLAS:

 • Peter Pellegrini
 • Zuzana Dolinková
 • Denisa Saková
 • Richard Raši
 • Erik Tomáš
 • Matúš Šutaj Eštok
 • Branislav Becík
 • Ján Blcháč
 • Tomáš Drucker
 • Ján Ferenčák a ďalší

HLAS predseda

Predsedom politickej strany Hlas je Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini sa narodil 6. októbra 1975 v meste Banská Bystrica na Slovensku. Absolvoval miestne gymnázium a neskôr študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde získal titul v oblasti finančného riadenia.

Politickej kariére sa začal venovať po dokončení štúdia. Po škole sa ihneď pridal k politickej strane SMER-SD. V roku 2006 bol zvolený poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a odvtedy zastával rôzne politické funkcie.

Medzi rokmi 2012 až 2016 pôsobil Peter Pellegrini ako minister financií Slovenskej republiky. Neskôr, v marci 2018, sa stal vicepremiérom a ministrom pre investície a informatizáciu vo vláde premiéra Roberta Fica.

V marci 2018 bol zvolený na post premiéra Slovenskej republiky, keď Robert Fico odstúpil v dôsledku politickej krízy vyvolanej vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Peter Pellegrini vykonával funkciu premiéra až do marca 2020, keď podal svoju rezignáciu.

Rok 2023 bol pre Pellegriniho a HLAS-SD kľúčový z hľadiska prípravy na prezidentské voľby v roku 2024. Pellegrini a jeho tím intenzívne pracovali na volebnej kampani, prezentujúc svoju víziu pre Slovensko a snažiac sa získať čo najväčšiu podporu voličov.

Nakoniec sa víťazom a prezidentom Slovenskej republiky stal Peter Pellegrini, ktorý v druhom kole získal 53,12 % hlasov. Druhý Ivan Korčok získal 46,87 % hlasov. 

HLAS program

HLAS sa prezentuje ako proeurópska strana, ktorej záujmy súvisia aj so zahraničnou politikou a stabilnými sociálno-demokratickými hodnotami Slovenska.

Hodnoty tejto strany sú spísané v dokumente Deklarácia – Hodnotové princípy povolebnej spolupráce. Toto sú niektoré body z tohto dokumentu, ktorý nájdete uverejnený na stránke strany.

 • Členstvo v EÚ a NATO ako garancia slobodného rozvoja Slovenska
 • Zahraničná politika: podpora obetí agresie
 • Strama odmieta spoluprácu so stranami, ktorých politika je postavená na nenávisti, extrémizme a neofašizme
 • Trvanie na princípe, aby sa platy politikov pri klesajúcej životnej úrovni ľudí znižovali
 • Vláda len so stranami, ktoré podporia účinnú pomoc štátu svojim občanom
 • Strana stojí a zotrvá na sociálnom pilieri, ktorého stredobodom záujmu je človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu

HLAS Eurovoľby 2024

HLAS kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať 8.6.2024.

Strana HLAS vo Eurovoľbách 2024 má reálne šance na to, aby sa dostala do parlamentu a obsadila viacero kresiel. Volebné preferencie ukazujú, že táto strana by mohla získať 11 – 14 % hlasov. Najväčšími konkurentmi tejto politickej strany je Progresívne Slovensko a SMER-SD.

HLAS kurzy

Stávky na voľby vypísalo viacero stávkových kancelárií, kurzy na stranu HLAS sú vypísané v udalostiach, na ktoré si môžete staviť. Vývin kurzov sa neustále mení na základe volebných preferencií a vplyvu volebnej kampane.

V prípade, že sa chcete zapojiť do stávok na voľby, nezabudnite využiť výhody a bonusy, vďaka ktorým môžete získať nejaké peniaze navyše.

Fortuna sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy30€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy20€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy50€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

HLAS Tipsport kurzy

Stávková kancelária Tipsport vypísala kurzy na voľby ako jedna z prvých kancelárií na Slovensku. Stávky si môžete podať na udalosti a jednotlivé kurzy sa menia podľa vývoja volebných preferencií a kampaní.

Tipsport HLAS kurzy

UdalosťKurz
HLAS80.00

HLAS Fortuna kurzy

Podobne ako Tipsport, aj stávková kancelária Fortuna vypísala stávky na voľby. Voľby do Európskeho parlamentu vám ponúkajú možnosť staviť si na viacero udalostí, ktoré zahŕňajú stranu HLAS.

Nezabúdajte na to, že kurzy sa pravidelne menia vplyvom volebnej kampane a preferencií.

Fortuna HLAS kurzy

UdalosťKurz
HLAS75.00

HLAS kandidátka

 1. Branislav Becík – predseda samosprávneho kraja
 2. Braňo Ondruš – štátny tajomník
 3. Ján Ferenčák – poslanec NRSR
 4. Loretta Pinke – generálna štátna radkyňa
 5. Paula Puškárová – prorektorka univerzity, poslankyňa NRSR
 6. Miroslav Čellár – poslanec NRSR
 7. Ľuboš Micheľ – SZČO – konateľ vo firme
 8. Peter Marušinec – primátor
 9. Erik Gemzický – starosta obce
 10. Vojtech Semeth – riaditeľ právneho odboru
 11. Kristína Kubíková – podnikateľka, manažérka
 12. Filip Urminský – riaditeľ verejnoprávnej inštitúcie
 13. Silvia Stebila – právnička
 14. Leo Havlíček – štátny zamestnanec
 15. Igor Šimko – poslanec NRSR

Zdroje: strana-hlas.sk, tipsport.sk, fortuna.sk