SMER-SD – program, členovia, predseda, kandidátka a kurzy

Stavte si na voľby s bonusom

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Politická strana SMER-SD je známou politickou stranou, ktorá má bohatú históriu, čo sa slovenskej vlády týka. Táto strana prešla vzostupmi aj pádmi a v Eurovoľbách sa snaží taktiež uspieť. Pozrite si program tejto strany a akí sú jej členovia. Stavte si na SMER-SD aj so zaujímavým bonusom.

Fortuna sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy30€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy20€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy50€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

SMER-SD strana

SMER-SD je politická strana, ktorá podobne ako Progresívne Slovensko kandiduje do volieb do Európskeho parlamentu. Pričom táto politická strana viedla Slovenskú republiku už niekoľkokrát, následne bola protestami občanov zosadená a dnes opätovne patrí medzi populárne strany, ktoré majú šancu na víťazstvo.

Túto politickú stranu poznáte dlhodobo pod názvom SMER-SD, čo znamená SMER – sociálna demokracia.

V článku nájdete

Strana SMER-SD

SMER – sociálna demokracia je politická strana, ktorá bola založená v roku 1999 pod názvom Strana moderného Slovenska, ale neskôr zmenila názov na Smer – sociálna demokracia.

SMER-SD vládol na Slovensku v rôznych koaličných kombináciách od roku 2006 do roku 2020, okrem 20-mesačnej prestávky vlády Ivety Radičovej.

Strana sa považuje za stredoľavicovú sociálnu demokratickú stranu. Jej hlavnými prioritami sú sociálna spravodlivosť, ochrana práv pracujúcich, zlepšovanie zdravotnej starostlivosti, vzdelávania a iných verejných služieb.

Táto politická strana získala najväčšiu podporu obyvateľov Slovenska počas viacerých volebných období. Avšak kauzy s ktorými je strana spojená, ako napríklad Bašternákova kauza, Kauza Gorila, spreneverovanie štátnych peňazí, korupcia či spolupráca s talianskou mafiou vyvolali národné protesty a táto politická strana bola donútená opustiť Národnú radu Slovenskej republiky.

SMER-SD členovia

SMER-SD členovia sa počas fungovania strany častokrát menili. Dokonca jeden z najznámejších členov tejto strany Peter Pellegrini stranu opustil a založil si novú vlastnú stranu HLAS, iní členovia museli stranu opustiť kvôli kontroverzným situáciám, ktoré boli na ich osobnosť odhalené.

Momentálne medzi členmi nájdete napríklad mená ako:

 • Robert Fico
 • Juraj Blanár
 • Ladislav Kamenický
 • Ľuboš Blaha
 • Richard Takáč
 • Erik Kaliňák a ďalší

SMER – sociálna demokracia predseda

Predsedom strany SMER-SD je Robert Fico.

Robert Fico je slovenský politik, ktorý sa narodil 15. januára 1964 v Detve, na Slovensku. V roku 1986 úspešne absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a po štúdiu pracoval ako asistent na Katedre správneho práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

V roku 1999 bol jedným zo zakladateľov strany Strana moderného Slovenska, ktorá neskôr zmenila názov na Smer – sociálna demokracia. Robert Fico bol dlhodobo predsedom SMERu-SD a stal sa jedným z najvýznamnejších politikov na Slovensku.

Robert Fico stál v čele vlády Slovenskej republiky dvakrát. Prvýkrát od roku 2006 do roku 2010. Potom znovu od roku 2012 do roku 2018.

Vo februári 2020 sa konali parlamentné voľby, v ktorých SMER-SD, na čele s Ficom, zaznamenal výrazný pokles podpory. Strana skončila na druhom mieste, čo znamenalo stratu vedúcej pozície a prechod do opozície. Robert Fico sa stal poslancom Národnej rady a pokračoval v aktívnej politickej činnosti ako líder opozície.

Aj výsledky volieb do Národnej rady SR sa stala strana Smer, ktorá v celonárodnom hlasovaní získala 22,94 %, vďaka čomu získala 42 kresiel v parlamente.

SMER-SD program

SMER-SD program chce zabezpečiť sociálne istoty a správne fungujúcu demokraciu. Program tejto politickej strany sa značne neodlišuje od predchádzajúcich volebných období, kde strana kandidovala a bola súčasťou parlamentu.

Ich dôležitými bodmi sú:

 • Dôchodcovia si zaslúžia 13. dôchodok
 • Mladým rodinám ďalšia podpora
 • Lekári majú voči Slovensku povinnosti

SMER-SD voľby 2024

SMER-SD kandiduje v Eurovoľbách, ktoré sa konajú 8.6.2023, pod číslom 19.

SMER-SD patrí medzi lídrov medzi politickými stranami, ktoré by mohli vo voľbách do Europarlamentu zvíťaziť. Viaceré agentúry, ktoré sa zameriavajú na preferencie občanov vo voľbách ukazujú, že práve táto strana získa množstvo hlasov.

Volebné preferencie SMER-u – SD sa pohybujú okolo 17 %. Musíte však počítať s tým, že agentúry berú do úvahy vzorku 1000 ľudí z rôznych oblastí, vekových kategórií a spoločenských vrstiev. Najväčšími konkuretami tejto politickej strany je Progresívne Slovensko.

SMER-SD kurzy

Kurzy na SMER-SD nájdete uverejnené vo viacerých stávkových kanceláriách v sekcii voľby. Dokonca si môžete staviť na voľby v rôznych kategóriách, ktoré túto politickú stranu obsahujú.

Kurzy sú adekvátne k vývoju volebných preferencií a na túto politickú stranu nájdete najnižšie volebné kurzy, čo sa týka kategórie víťaz volieb do EP 2024.

V prípade, že sa chcete zapojiť do stávok na voľby, nezabudnite využiť výhody a bonusy, vďaka ktorým môžete ušetriť peniaze a znížiť riziko, ktoré sa so stávkovaním spája.

Fortuna sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy30€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy20€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy50€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

SMER-SD Tipsport kurzy

Tipsport kurzy na voľby 2024 ponúkajú možnosť si môžete vsadiť na politickú stranu SMER – sociálna demokracia. Nezabúdajte, že jednotlivé kurzy sa neustále menia a pohybujú. Je to z toho dôvodu, že menia aj volebné preferencie občanov a na kurzy značne vplýva aj vývoj volebných kampaní.

Tipsport kurzy SMER-SD

UdalosťKurz
SMER-SD1.65

SMER-SD Fortuna kurzy

Fortuna kurzy pri stávkach na voľby rovnako zahŕňajú príležitosť staviť si na stranu SMER – sociálna demokracia. V tejto stávkovej kancelárii máte k dispozícii viacero udalostí, na ktoré si môžete podať. Znova však platí, že jednotlivé kurzy sa vyvíjajú podľa politických udalostí a sile volebnej kampane.

Fortuna kurzy SMER-SD

UdalosťKurz
SMER-SD1.83

SMER-SD kandidátka

 1. Monika Beňová – europoslankyňa
 2. Ľuboš Blaha – poslanec NRSR
 3. Erik Kaliňák – poslanec NRSR
 4. Judita Laššáková – právnička
 5. Katarína Roth Neveďalová – europoslankyňa
 6. Gabriel Döme – riaditeľ základnej umeleckej školy, asistent poslanca NRSR
 7. Peter Voľanský – projektový manažér
 8. Ladislav Rolnik – vysokoškolský pedagóg
 9. Michal Mojto – akreditovaný asistent europoslanca
 10. Milan Smieško – programový a projektový senior manažér
 11. Juraj Hudáč – ekonóm
 12. Dávid Cigánik – projektový manažér
 13. Ondrej Bafia – učiteľ
 14. Dana Repová – technologička, laborantka
 15. Tobias Longauer – študent

Zdroj: strana-smer.sk, tipsport.sk, fortuna.sk