Ako tipovať prezidentské voľby – stávkové možnosti, kurzová ponuka, postup a tipy

Prezidentské voľby 2024 rozhodnú o tom, kto sa stane novou hlavu štátu ale sú zároveň skvelou príležitosťou pre tipérov. Pozrite sa spolu s nami na to, ako tipovať prezidentské voľby 2024 na Slovensku. Poradíme vám, kde tipovať na voľby, aká je kurzová ponuka a stávkové možnosti.

Ako tipovať prezidentské voľby 2024

Najbližšie prezidentské voľby 2024 sú skvelou stávkovou príležitosťou nielen pre skúsených, ale i začínajúcich tipérov. Pokiaľ vás zaujíma, ako tipovať prezidentské voľby 2024, pokračujte v čítaní ďalej a dozviete sa všetko podstatné.

Stávkové kancelárie vypísali niekoľko udalostí, na ktoré si môžete staviť a v prípade „šťastia“ zarobiť peknú sumu peňazí, rovnako ako tomu bolo pri parlamentných voľbách 2023.

V článku nájdete

Tipovanie na prezidenta

Tipovanie na prezidenta je výborná príležitosť, ako si vyskúšať stávkovanie. Na rozdiel od športu, vývoj politického diania pred voľbami je ľahšie odhadnuteľný a vy tak môžete uzatvoriť stávky na prezidenta s menším rizikom.

Tipsport kurzy na prezidentské voľby

Kde tipovať prezidentské voľby

Pokiaľ sa pýtate, kde tipovať prezidentské voľby 2024, urobiť tak môžete vo všetkých stávkových kanceláriách na Slovensku s platnou licenciou.

Tipsport sk
Fortuna sk
Doxxbet sk
Synottip sk

Stávky na prezidenta nájdete v sekcii „Spoločenské stávky“ alebo „Politika“ prípadne „Ostatné stávky„. Tipnúť si môžete aj ako dopadnú voľby prezidenta v USA.

Ak sa aj vy chcete zapojiť do stávok na voľby, nezabudnite využiť vstupné bonusy, ktoré sú k dispozícii u jednotlivých stávkových kancelárií.

Fortuna30€ bez rizikaZískať
Tipsport20€ zadarmoZískať
Doxxbet20€ bez rizikaZískať
Synottip40€ bez rizika Získať

Prezidentské voľby tipovanie – postup

Nielen pre registrovaných hráčov, ale aj pre nových tipujúcich je jednoduchý spôsob, ako tipovať na voľby. Pozrite sa na postup krok za krokom:

 1. Vyberte si stávkovú kanceláriu, v ktorej chcete realizovať tip.
 2. Zaregistrujte sa v stávkovej kancelárii. Ak ste už boli zaregistrovaní, stačí sa prihlásiť na svoje konto.
 3. Pri registrácii využite možnosť na vstupný bonus.
 4. Vyhľadajte kurzovú ponuku v stávkovej kancelárii.
 5. Vyberte si konkrétnu stávkovú príležitosť.
 6. Zvoľte konkrétny kurz a vytvorte stávku.

Ako tipovať prezidentské voľby možnosti stávok

Prezidentské voľby obvykle ponúkajú viacero možností, na čo si môžete staviť. To sa odvíja od konkrétnej stávkovej kancelárie, v ktorej sa rozhodnete podať stávku.

Najčastejšie si môžete staviť na tieto udalosti:

 • Najviac hlasov v 1. kole získa
 • Umiestnenie do 2. miesta podľa počtu hlasov v 1. kole
 • Umiestnenie do 3. miesta podľa počtu hlasov v 1. kole
 • Celkový víťaz
 • Prezident bude zvolený v 1.kole
 • Volebná účasť v % v 1. kole
 • Volebná účasť v %
 • V ktorom kole bude vyššia účasť voličov
 • Aspoň 1 kandidát sa vzdá kandidatúry pred 1. kolom volieb

Ako tipovať prezidentské voľby – kurzová ponuka

Niekoľko slovenských stávkových kancelárií vypísalo kurzovú ponuku na prezidentské voľby. Navzájom sa od seba líšia rôznymi kurzami a pri niektorých sú aj iné možnosti stávok.

Tipsport prezidentské voľby 2024

Tipsport je najväčšia stávková kancelária na Slovensku, ktorá vypísala stávky na prezidentské voľby 2024. Môžete si tu staviť na víťaza a ďalšie stávky, ktoré nájdete v sekcii „Spoločenské stávky“.

Tipsport kurzy víťaz prezidentské voľby 2024

Peter Pellegrini1.45
Ivan Korčok2.55
Ján Kubiš4500
Štefan Harabin987
Andrej Danko5000
Marián Kotleba4900
Krisztián Forró4500
Igor Matovič3579
Milan Náhlik5000
Patrik Dubovský5000
Patrik Dubovský5000
Tipsport kurzy na prezidentské voľby

Fortuna prezidentské voľby 2024

Vo Fortune môžete taktiež tipovať na víťaza prezidentských volieb 2024. Fortuna kurzy na voľby sú vypísané v sekcii „Politika“.

Fortuna kurzy víťaz prezidentské voľby 2024

Peter Pellegriini1.50
Ivan Korčok2.40
Ján Kubiš4000
Štefan Harabin1000
Andrej Danko5000
Marián Kotleba5000
Kristián Forró5000
Igor Matovič3000
Milan Náhlik6000
Patrik Dubovský5000
Robert Švec6000

Ďalšou možnosťou, ako tipovať voľby sú stávkové kancelárie DOXXbet, SynotTip a Niké.

Ako tipovať prezidentské voľby – tipy pre tipérov

Stávky na voľby sú vynikajúcou možnosťou, ako si vyskúšať tipovanie. Prezidentské voľby sú špecifické v tom, že je to udalosť, ktorá sa nedeje príliš často. Kurzová ponuka je vypísaná dopredu.

Vďaka tomu môžete dlhodobo sledovať vývoj kurzov, volebných preferencií a náladu voličov. Pre tipujúceho sú dostupné aj predvolebné prieskumy a analýzy odborníkov.

Prezidentské voľby 2024

Najbližšie prezidentské voľby 2024 už majú presne stanovený termín. Prvé kolo volieb prezidenta SR bude v sobotu 23. marca. Prípadné druhé kolo prebehne o dva týždne neskôr v sobotu 6. apríla.

Medzi najväčších favoritov na víťazstvo v prezidentských voľbách patrí Ivan Korčok a aktuálny predseda NR SR Peter Pellegrini.

Prezidentské voľby na Slovensku sa konajú podľa volebného systému v päťročných cykloch a sú dvojkolové, aj keď rozhodnúť sa môže už v prvom kole. To isté platí aj o argentínskych prezidentských voľbách.

Keď v prvom kole nezíska žiaden kandidát 50 % hlasov všetkých oprávnených voličov, tak do druhého kola postupujú 2 kandidáti s najvyšším počtom hlasov v prvom kole. Novým prezidentom sa následne stane ten, kto získa najviac hlasov v druhom kole.

Zdroje: tipsport.sk, fortuna.sk, nike.sk, doxxbet.sk, synottip.sk, wikipedia.org