Igor Matovič – kandidát na prezidenta: životopis, rodina, kurzy

Stavte si na voľby s bonusom

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Igor Matovič, známy slovenský politik, je ďalším kandidátom na prezidenta SR. Prečítajte si o ňom všetky dôležité informácie – prinášame vám jeho životopis a informácie z osobného.

Igor Matovič

Igor Matovič je známy slovenský politik, ktorý vstúpil do politického povedomia Slovenska najmä vďaka svojej roli v opozícii a neskôr ako premiér. Rozhodol sa kandidovať v prezidentských voľbách 2024.

Matovič skončil na piatom mieste s 2,1 % hlasov.

V článku nájdete

Igor Matovič prehľad

Pozrite si v tabuľke nižšie základné informácie o kandidátovi Igorovi Matovičovi. Ak máte otázky týkajúce sa prezidentských volieb, prečítajte si FAQ a buďte v obraze.

KandidátIgor Matovič
Dátum narodenia11. mája 1973 
Igor Matovič vek50 rokov
Aktuálna funkciapredseda strany SLOVENSKO
Podpora stránSLOVENSKO
Kde si staviťTipsport, Fortuna, Niké, Doxxbet

Igor Matovič kandidát na prezidenta

Matovič je slovenský politik, podnikateľ, podpredseda vlády SR, bývalý predseda vlády SR a bývalý minister financií Slovenskej republiky.

Matovič sa do prezidentských volieb zapojil, aj keď povedal, že ich určite nevyhrá. Tvrdí, že v druhom kole podporí demokratického kandidáta. Okrem neho o post prezidenta zabojuje ďalších 9 kandidátov.

Igor Matovič životopis

Matovič sa narodil 11. mája 1973 v Trnave. Jeho rodina bola zámožná, čo mu umožnilo získať kvalitné vzdelanie. Už počas svojich školských rokov prejavil záujem a talent, hlavne v oblasti prírodných vied a študoval na gymnáziu v Trnave.

Na vysokej škole sa venoval štúdiu finančného manažmentu na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave v rokoch 1993 až 1998. Jeho akademická kariéra bola neskôr poznačená kontroverziou okolo obvinenia z plagiátorstva jeho diplomovej práce.

Po dokončení základnej a strednej školy pokračoval v štúdiu na Ekonomickú univerzitu v Bratislave, kde získal titul v odbore financie, bankovníctvo a investovanie.

V roku 1997 sa Matovič stal živnostníkom a v roku 2002 založil svoje vlastné vydavateľstvo, RegionPRESS, ktoré publikovalo sieť regionálnych reklamných týždenníkov po celom Slovensku. Túto firmu neskôr v roku 2007 previedol na svoju manželku Pavlínu.

Igor Matovič kariéra

Predtým, než sa Matovič stal známou politickou postavou, pôsobil v rodinnom podniku, ktorý sa zaoberal vydávaním regionálnych novín. Táto práca mu poskytla cenné skúsenosti a znalosti o médiách a marketingu, ktoré neskôr využil v politike.

Matovič vstúpil do politiky v roku 2010, keď založil politické hnutie Obyčajní Ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

 • V roku 2002 založil vydavateľstvo regionPRESS, ktoré aktuálne vydáva 36 regionálnych týždenníkov po celom svete.
 • V roku 2010 Matovič kandidoval v parlamentných voľbách do národnej rady SR na kandidátke strany Sloboda a Solidarita. Vďaka preferenčným hlasom sa Matovič dostal zo 150. miesta až na štvrté miesto kandidátky.
 • 2011 ho Richard Sulík vylúčil z poslaneckého klubu Sloboda a Solidarita, pretože podporil návrh Smeru-SD, čím podľa partnerov porušil koaličnú dohodu.
 • V parlamentných voľbách 2012 bol zvolený za stranu OĽaNO na post poslanca Národnej rady Slovenskej republiky.
 • V parlamentných voľbách v roku 2016 bol znova zvolený za stranu OĽaNO na post poslanca Národnej rady Slovenskej republiky
 • V roku 2019 oznámil, že bude kandidovať vo voľbách do europarlamentu a stal sa lídrom kandidačnej listiny, ale v prípade zvolenia by si mandát neprebral.
 • V parlamentných voľbách v roku 2020 získalo OĽaNO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA 25,02 % hlasov a stalo sa tak víťazom volieb.
 • V marci 2020 prezidentka Čaputová Matoviča vymenovala za premiéra.
 • V roku 2021 vláda Matoviča podala demisiu. Vládna kríza vypukla pre nákup vakcíny Sputnik V. Napätie v koalícií vyriešil výmenou postu s ministrom financií Eduardom Hegerom. 
 • V apríli 2021 vymenovala prezidentka Čaputová Matoviča za ministra financií vo vláde Eduarda Hegera. 
 • V decembri 2022 pred hlasovaním o dôvere vláde podal demisiu, ale rozmysel si to. Vláda nakoniec padla a pokračovala s poverením prezidentky.
 • V januári 2024 Matovič na poslednú chvíľu oznámil, že bude kandidovať na prezideta SR. I keď na tlačovke zároveň uviedol, že prezidentom byť nechce.

Igor Matovič rodina

Igor Matovič je ženatý s Pavlínou Matovičovou, s ktorou má dve dcéry – Rebeku a Kláru.

Rodinné hodnoty a stabilita sú pre neho dôležité a často hovorí o význame rodiny v jeho živote.

Kurzy na prezidentské voľby

Vďaka kurzom na voľby si môžete staviť na víťaza prezidentských volieb 2024. Rôzne stávkové kancelárie ponúkajú možnosť staviť si práve na neho – ako na víťaza volieb.

Pri stávkovaní môžete získať rôzne výhody a bonusy, častokrát len za registráciu!

Fortuna sk kurzy30€ bez rizikaBonus
Tipsport sk kurzy20€ zadarmoBonus
Doxxbet sk kurzy20€ bez rizikaBonus
Synottip sk kurzy40€ bez rizika Bonus
18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Tipsport kurzy

Stávková kancelária Tipsport už vypísala jednotlivé stávky na prezidentské voľby 2024, takže môžete podať stávku na potencionálneho víťaza volieb a budúceho prezidenta Slovenskej republiky.

Stávková kancelária Fortuna ponúka rovnaký počet možností kandidátov, na ktorých si môžete v druhom kole staviť. Sledujte, ako tipovať prezidentské voľby.

Fortuna kurzy Igor Matovič

Rovnako aj stávková kancelária Fortuna už vypísala kurzy na prezidentské voľby 2024, vďaka čomu si môžete staviť na potencionálneho prezidenta Slovenskej republiky aj tu.

Stávková kancelária Fortuna ponúka rovnaký počet možností kandidátov, na ktorých si môžete v druhom kole staviť. Sledujte, ako tipovať prezidentské voľby.

Igor Matovič kontakt

Pozrite si v nasledujúcej tabuľke možnosti kontaktovania kandidáta Matoviča.

Pošta:Zámocká 6873/14
81101 Bratislava
E-mail:igor.matovic@nrsr.sk 
Pre médiá:press@obycajniludia.sk
Facebook:Igor Matovič
Instagram:igor_matovic_olano

Igor Matovič Facebook

Igor Matovič aktívne pôsobí na sociálnej sieti Facebook. Na sieti pôsobí pod svojim menom „Igor Matovič“.

Igor Matovič profil na facebooku je veľmi diskutovanou témou. Nájdete tu okrem politického diania aj tohto kandidáta v jeho osobnom živote.

Igor Matovič dnes

Igor Matovič tlačovka dnes live môžete nájsť na YouTube, prípadne na jeho facebookovom profile.

Prezidentské voľby 2024

Prezidentské voľby 2024 sa konali pred ukončením volebného obdobia prezidentky Zuzany Čaputovej. Prvé kolo volieb prezidenta SR sa uskutočnilo v sobotu 23. marca. Druhé kolo bolo v sobotu 6. apríla, kde o post prezidenta zabojovali Ivan Korčok a Peter Pellegrini.

Bývalou prezidentkou Slovenskej republiky je Zuzana Čaputová, ktorá oficiálne oznámila, že znova kandidovať na post prezidentky Slovenskej republiky nebude. Novým prezidentom SR sa napokon stal Peter Pellegrini.

Zdroje: wikipedia.org, fortuna.sk, tipsport.sk, vlada.gov.sk