Superdebata 2024 na RTVS – diskusia všetkých kandidátov na prezidenta

Stavte si na voľby s bonusom

Voľby

USA

SLOVENSKO

TOP Bonus

Články

18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Superdebata 2024 na RTVS sa uskutočnila len pár hodín pred začiatkom volebného moratória a prvýkrát sa proti sebe stretli všetci kandidáti na prezidenta.

Superdebata 2024

Superdebata 2024 je najväčšia politická diskusia pred prezidentskými voľbami 2024. Výnimočná je tým, že sa v nej stretnú všetci prezidentskí kandidáti a majú tak možnosť sa navzájom konfrontovať.

Predvolebná superdebata

Superdebata RTVS

Tohtoročná superdabata sa odvysielala na verejnoprávnej televízii RTVS v stredu 20.3. večer o 20:10h. Superdebatu ste si mohli súbežne vypočuť aj v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko a Rádia Regina.

Ide o moderovanú diskusiu s kandidátmi na prezidenta SR o ich predstavách o výkone mandátu a uplatňovaní právomocí prezidenta SR.

Každý z kandidátov dostali rovnaký časový limit na odpovede na otázky moderátorov. Všetci zúčastnení kandidáti boli zároveň oslovení s rovnakými tematickými okruhmi diskusie.

Prezidentská superdebata – kandidáti

Prezidentskej superdebaty sa zúčastnilo všetkých 10 kandidátov na prezidenta, ktorí dostali pozvanie. Andrej Danko sa len pár dní predtým vzdal kandidatúry v prospech Štefana Harabina a v diskusii ste ho nevideli.

Diskusie sa zúčastnili nasledovní kandidáti:

Predvolebná superdebata 2024 – moderátori

Predvolebnú superdebatu 2024 na RTVS moderujovala dvojica Marta Jančkárová a Marek Makara.

Marta Jančkárová je moderátorka a redaktorka televízneho aj rozhlasového spravodajstva RTVS. Diváci ju môžu poznať najmä z diskusných relácií ako sú: Sobotné dialógy, Z prvej ruky, Emotikony či o 5 minút 12.

Marek Makara je slovenský moderátor, ktorý na verejnoprávnej televízii RTVS moderuje politickú reláciu o 5 minút 12. V minulosti moderoval aj reláciu Správy a komentáre, či zábavnú show Milujem Slovensko.

Prezidentské debaty 2024

Prezidentské debaty 2024 ste mohli sledovať aj na ďalších TV kanáloch ako napríklad Markíza, TV JOJ alebo TA3.

Zdroje: spravy.rtvs.sk, rtvs.sk