Stávky na parlamentné voľby na Tipsporte

Volebná kalkulačka 2023 Slovensko – urobte si test a zistite, koho voliť

Volebná kalkulačka vám dokáže pomôcť pri rozhodovaní v predčasných parlamentných voľbách 2023. Pozrite sa na to, ako táto aplikácia funguje a ako vám môže pomôcť rozhodnúť sa koho voliť.

Volebná kalkulačka 2023

Volebná kalkulačka je šikovná aplikácia, ktorú vám prináša združenie KohoVolit.eu. Vďaka tejto pomôcke sa dokážete ľahšie rozhodnúť, ktorá politická strana je pre vás najlepším kandidátom v predčasných parlamentných voľbách 2023.

Predčasné parlamentné voľby 2023 sa konajú 30. septembra a na výber máte až z 25 politických strán.

V článku nájdete

Čo je volebná kalkulačka

Volebná kalkulačka je jednoduchá aplikácia, ktorá funguje na internetovej doméne volebnakalkulacka.sk, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní, koho voliť v predčasných parlamentných voľbách 2023.

Táto pomôcka funguje ako jednoduchý test, ktorý porovnáva politické postoje občana s postojmi politických strán či kandidátov. V stručnosti si ju môžete predstaviť ako krátky kvíz, ktorý vyhodnocuje politických strán s občanom, ktorý sa do kalkulačky zapojil.

Pôvodná myšlienka volebnej kalkulačky pochádza z Holandska, no dnes ju využívajú viaceré štáty a takmer vždy funguje rovnakým spôsobom.

Ako funguje volebná kalkulačka Slovensko

Volebná kalkulačka funguje na princípe vyhodnocovania odpovedí na otázky, ktoré vám test položí. Vyhodnocuje sa do akej miery sa jeho názory zhodujú s deklarovanými postojmi a mienkou kandidujúcich politických strán.

Zjednodušene povedané, že kalkulačka vám ponúka niekoľko desiatok otázok, ktoré zahŕňajú rôzne politické názory, na ktoré vyjadrujete názor. S otázkami môžete súhlasiť, nesúhlasiť alebo ich môžete preskočiť.

Politická kalkulačka potom na základe otázok, ktoré boli zodpovedané áno alebo nie vyhodnotí zhodu používateľa s kandidujúcimi stranami. Výhodou kalkulačky je, že vám vyobrazí percentálne zhody so všetkými politickými stranami vzostupne podľa najvyššej zhody po najmenšiu.

Zatiaľ neexistuje žiadny obsah na zobrazenie.

Stávky na parlamentné voľby Tipsport

Volebná kalkulačka návod

Volebná kalkulačka je svojim spôsobom jednoduchý dotazník, ktorý bez problémov dokážete vyplniť, aby ste si boli úplne istí, prinášame vám krátky návod, ako na to:

  1. Otvorte si stránku volebnakalkulacka.sk
  2. Kliknite na Spustiť kalkulačku
Zdroj: stavkynavolby.sk
  1. Prečítajte si návod a kliknete na ďalší krok – celkovo štyrikrát
  2. Odpovedzte na 42 otázok, ktoré sú pre vás pripravené
  3. Vo vyplnení otázok sa vám zobrazí rekapituálica, v pravom hornom rohu kliknite na Zobraziť výsledky
  4. Hotovo, vyobrazí sa vám percentuálna zhoda s jednotlivými stranami

Koho voliť 2023

Výsledky volebnej kalkulačky vám ukážu koho voliť vo voľbách 2023. Na základe zhody vám politická kalkulačka 2023 ukáže výsledky, ktoré ukazujú percentuálnu hodnotu spoločných názorov s jednotlivými stranami.

Na základe týchto hodnôt sa môžete rozhodnúť, koho voliť v parlamentných voľbách 2023. Čím viac percent konkrétna strana získala, tým viac máte podobných hodnôt, názorov a plánov do budúcna, čo sa Slovenskej republiky týka.

Stávky na parlamentné voľby vo Fortune

Volebný kompas 2023

Volebný kompas 2023 je alternatíva k volebnej kalkulačke, ktorú je výsledkom partnerstva Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Európskeho univerzitného inštitútu vo Florencii a Robert Schuman Center for Advanced Studies.

Volebný kompas Slovensko dáva občanom možnosť reagovať na 39 výrokov, ktoré pokrývajú široké spektrum aktuálnych politických tém a hodnôt na Slovensku. Na základe odpovedí kompas vyhodnotí, ktorá strana je najbližšia k preferenciám konkrétneho občana.

Kompas je zostavený tak, aby bol naozaj neutrálny a transparentný, pričom podrobne popisuje postoje politických strán a hnutí a zároveň nezvýhodňuje žiadnu z nich.

Zdroj: volebnakalkulacka.sk, emb.sk, youtube.com