Volebná kalkulačka 2024 Slovensko – urobte si test a zistite, koho voliť

Stavte si na voľby s bonusom

Voľby

EUROVOĽBY

USA

TOP Bonus

Články

18+ Hrajte zodpovedne a pre zábavu

Volebná kalkulačka vám dokáže pomôcť pri rozhodovaní v prezidentských voľbách 2024. Pozrite sa na to, ako táto aplikácia funguje a ako vám môže pomôcť rozhodnúť sa koho voliť.

Volebná kalkulačka 2024

Volebná kalkulačka je šikovná aplikácia, ktorú vám prináša združenie KohoVolit.eu. Vďaka tejto pomôcke sa dokážete ľahšie rozhodnúť, ktorý kandidát je pre vás tou najlepšou voľbou v prezidentských voľbách 2024.

Druhé kolo prezidentských volieb sa koná 6. apríla a postúpili doň Ivan Korčok a Peter Pellegrini.

V článku nájdete

Čo je volebná kalkulačka

Volebná kalkulačka je jednoduchá aplikácia, ktorá funguje na internetovej doméne volebnakalkulacka.sk, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní, koho voliť v prezidentských voľbách 2024.

Táto pomôcka funguje ako jednoduchý test, ktorý porovnáva politické postoje občana s postojmi politických kandidátov. V stručnosti si ju môžete predstaviť ako krátky kvíz, ktorý vyhodnocuje kandidátov s občanom, ktorý sa do kalkulačky zapojil.

Pôvodná myšlienka volebnej kalkulačky pochádza z Holandska, no dnes ju využívajú viaceré štáty a takmer vždy funguje rovnakým spôsobom.

Ako funguje volebná kalkulačka Slovensko

Volebná kalkulačka funguje na princípe vyhodnocovania odpovedí na otázky, ktoré vám test položí. Vyhodnocuje sa do akej miery sa jeho názory zhodujú s deklarovanými postojmi a mienkou kandidátov.

Zjednodušene povedané, kalkulačka vám ponúka niekoľko desiatok otázok, ktoré zahŕňajú rôzne politické názory, na ktoré vyjadrujete názor. S otázkami môžete súhlasiť, nesúhlasiť alebo ich môžete preskočiť.

Politická kalkulačka potom na základe otázok, ktoré boli zodpovedané áno alebo nie vyhodnotí zhodu používateľa s kandidujúcimi stranami. Výhodou kalkulačky je, že vám vyobrazí percentálne zhody so všetkými kandidátmi vzostupne podľa najvyššej zhody po najmenšiu.

Volebná kalkulačka návod

Volebná kalkulačka je svojim spôsobom jednoduchý dotazník, ktorý bez problémov dokážete vyplniť, aby ste si boli úplne istí, prinášame vám krátky návod, ako na to:

  1. Otvorte si stránku volebnakalkulacka.sk
  2. Kliknite na Spustiť kalkulačku
  3. Prečítajte si návod a kliknete na ďalší krok – celkovo štyrikrát
  4. Odpovedzte na otázky, ktoré sú pre vás pripravené
  5. Vo vyplnení otázok sa vám zobrazí rekapituálica, v pravom hornom rohu kliknite na Zobraziť výsledky
  6. Hotovo, vyobrazí sa vám percentuálna zhoda s jednotlivými kandidátmi

Koho voliť 2024

Výsledky volebnej kalkulačky vám ukážu koho voliť vo voľbách 2024. Na základe zhody vám politická kalkulačka 2024 ukáže výsledky, ktoré ukazujú percentuálnu hodnotu spoločných názorov s jednotlivými kandidátmi.

Na základe týchto hodnôt sa môžete rozhodnúť, koho voliť v prezidentských voľbách 2024. Čím viac percent konkrétny kandidát získal, tým viac máte podobných hodnôt, názorov a plánov do budúcna, čo sa Slovenskej republiky týka.

Volebný kompas 2024

Volebný kompas 2024 je alternatíva k volebnej kalkulačke, ktorú je výsledkom partnerstva Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Európskeho univerzitného inštitútu vo Florencii a Robert Schuman Center for Advanced Studies.

Volebný kompas Slovensko dáva občanom možnosť reagovať na výroky, ktoré pokrývajú široké spektrum aktuálnych politických tém a hodnôt na Slovensku. Na základe odpovedí kompas vyhodnotí, ktorý kandidát je najbližšie k preferenciám konkrétneho občana.

Kompas je zostavený tak, aby bol naozaj neutrálny a transparentný, pričom podrobne popisuje postoje kandidátov a zároveň nezvýhodňuje žiadneho z nich.

Tipsport prezidentské voľby na Slovensku 2024

Zdroj: volebnakalkulacka.sk, emb.sk, youtube.com